O serialu...

Kości (ang. Bones) - amerykański serial telewizyjny produkcji Fox Broadcasting Company oparty na książkach kryminolog-antropolog Kathy Reichs, będącej jednocześnie producentką serialu. Serial pojawił się na antenie w 2005 roku. Do teraz powstało 59 odcinków. 3 września rozpocznie się emisja 4 serii.

Fabuła...

Dr Temperance Brennan (Emily Deschanel) jest utalentowanym antropologiem pracującym w Jeffersonian Institution, która w wolnych chwilach pisze powieści. Dr. Brennan bardzo często współpracuje z agentem FBI Seeleyem Boothem (David Boreanaz), pomagając zidentyfikować zwłoki, kiedy standardowe metody są nieskuteczne.Bohaterowie

DR. TEMPERANCE BRENNAN (Emily Deschanel) jest genialnym antropologiem sądowym w Instytucie Jeffersona. Kości potrafią powiedzieć jej o człowieku niemal wszystko: jak i gdzie żył, ile miał lat, skąd pochodził i przede wszystkim jak umarł. Na co dzień oprócz badania kości zajmuje się też rozwiązywaniem zagadek kryminalnych wraz ze swoim partnerem z FBI agentem specjalnym Seeley Booth’em. Doświadczenia w ściganiu morderców Temperance wykorzystuje w swoich książkach, które zajmują pierwsze miejsca na listach bestsellerów, przynosząc jej duże pieniądze i popularność. Przez niesamowitą inteligencję dr Brennan żyje trochę na bakier ze współczesnym światem, jest kompletnie nieobeznana ze światem popkultury, nie ma telewizora, nie potrafi rozmawiać z przeciętnymi ludźmi. Często powtarza, że lepiej rozumie martwych, niż żywych. Dopóki nie rozpoczęła współpracy z Booth’em, najlepiej się czuła w laboratorium. On pokazał jej prawdziwy świat, nauczył, jak korzystać z życia. Tworzą zgrany duet w pracy i poza nią, mimo zupełnie różnych poglądów dogadują się doskonale, spędzają ze sobą mnóstwo czasu i uwielbiają się sprzeczać.

SEELEY BOOTH (David Boreanaz) to były snajper wojskowy, a obecnie agent specjalny FBI. Booth ma niezwykły dar rozumienia ludzi, potrafi ocenić, kiedy kłamią oraz wyciągnąć z nich informacje, których wcale nie chcą zdradzić. Wykorzystuje to zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym. Czaruje kobiety uroczym uśmiechem i nonszalancją, jednak z żadną nie związał się na stałe. Ma kilkuletniego syna i stara się być dobrym ojcem, chociaż rozstał się z jego mamą. Mimo trudnych początków stanowią z dr Brennan nierozłączną parę na gruncie zawodowym. Znakomicie się uzupełniają, bowiem ona kieruje się logiką, a on intuicją. Dla obojga najważniejsze jest odkrycie prawdy, nieważne, jak bolesna ona jest.

ANGELA MONTENEGRO (Michaela Conlin) jest uczuciową, spontaniczną kobietą i utalentowaną artystką. W Instytucie zajmuje się rekonstrukcją twarzy ofiar oraz tworzy wizualizacje miejsc zbrodni i jej hipotetycznych przebiegów. Jest bardzo wrażliwa i często nie potrafi nabrać dystansu. Znacznie bardziej niż inni przeżywa każdą kolejną sprawę. Mimo iż wierzy w słuszność tego, co robi, czasami ma wątpliwości, czy się nadaje. Podobnie jak Booth, doskonale rozumie ludzi. Zanim rozpoczęła pracę w Instytucie, smakowała życie we wszystkich jego kolorach i barwach: podróżowała, bawiła się i tworzyła. Miała wiele nieudanych związków. Prawdziwe szczęście odnalazła z Hodginsem. Jej najlepszą przyjaciółką jest dr Brennan.

JACK HODGINS (TJ Thyne) to wybitny naukowiec, specjalizujący się w owadach i minerałach, a przy tym niezwykle skromny i ciepły człowiek. Jest jedynym spadkobiercą ogromnej fortuny, głównym sponsorem Instytutu, jednak ukrywa to przed wszystkimi. Jedyne, czego pragnie od życia, to zajmować się swoimi robaczkami i brudem, jak sam mówi. Jego pasją są wszelkiego rodzaju teorie spiskowe, które z zapałem przedstawia swoim współpracownikom. Jest zakochany z wzajemnością w Angeli.

ZACK ADDY (Eric Millegan) to to asystent dr Brennan, antropolog i matematyk. Jest geniuszem o niesamowicie wysokim IQ, ma niezwykłą wyobraźnię przestrzenną i potrafi liczyć szybciej niż komputer, jednak zupełnie sobie nie radzi z normalnym życiem i stosunkami społecznymi. Laboratorium to jego drugi dom.

CAMILLE SAROYAN (Tamara Taylor) jest utalentowanym patologiem oraz szefową medycyny sądowej w Instytucie. Pochodzi z Bronxu, ma bogate doświadczenie zawodowe oraz apodyktyczną osobowość. Początki jej pracy w Instytucie nie układały się dobrze, bowiem Cam dołączyła do zgranej drużyny i chciała wprowadzić nowe zasady. Jednak z czasem okazało się, że dr Saroyan jest właściwą osobą na właściwym miejscu. Potrafi dobrze pokierować ludźmi, a przy tym nadal na pierwszym miejscu jest dla niej praca patologa i odkrycie prawdy.

DR LANCE SWEETS (John Francis Dakey) to psychiatrą w FBI, na co dzień zajmuje się tworzeniem profili zbrodniarzy oraz opieką nad agentami. W wieku zaledwie 22 lat ma już dwa doktoraty. Sweets jest terapeutą Bones i Booth, którzy są bardzo niechętnie nastawieni i nie potrafią się pogodzić z tym, że tak młody człowiek dyktuje im, co mają robić, aby poprawić swoją współpracę. Zwłaszcza dr Brennan nie potrafi zaakceptować Sweetsa, ponieważ nie lubi psychiatrii i psychiatrów, nie uważa tego za prawdziwą dziedzinę nauki. Z czasem Bones i Booth doceniają dr Sweetsa i nawet wykorzystują jego umiejętności w wielu sprawach.

http://www.kredyciak.pl/

custom essay

  • There are manifold influences and accounts in my life primarily, when I locate custom essay furtively. The useful one is that primarily I haven�t devastating talent to pen various huge functions. It is reform for me purely to locate the exceptional service. My relevant ordered functions are not punk and specifically without necessary flaws, which can foreclose sequels of my reliable study.