`` Miłość, która już minęła, miłość w rozkwicie i obietnica miłości – Bones 4×20 The Cinderella in the Cardboard | Bones Fansite - Strona fanów serialu "Kości"

O serialu...

Kości (ang. Bones) - amerykański serial telewizyjny produkcji Fox Broadcasting Company oparty na książkach kryminolog-antropolog Kathy Reichs, będącej jednocześnie producentką serialu. Serial pojawił się na antenie w 2005 roku. Do teraz powstało 59 odcinków. 3 września rozpocznie się emisja 4 serii.

Fabuła...

Dr Temperance Brennan (Emily Deschanel) jest utalentowanym antropologiem pracującym w Jeffersonian Institution, która w wolnych chwilach pisze powieści. Dr. Brennan bardzo często współpracuje z agentem FBI Seeleyem Boothem (David Boreanaz), pomagając zidentyfikować zwłoki, kiedy standardowe metody są nieskuteczne.Miłość, która już minęła, miłość w rozkwicie i obietnica miłości – Bones 4×20 The Cinderella in the Cardboard

W tym odcinku mamy okazję dowiedzieć się wiele o związkach. Nawet okoliczności morderstwa do tego nawiązują. Może trochę brakuje typowego humoru, ale został on zastąpiony odpowiednimi dialogami. Ale po kolei.
Choć na początku wszyscy, włącznie z Boothem, biorą tajemniczy obraz na kartonie za cud, szybko okazuje się, że rysunek powstał z krwi. Między warstwami kartonu znajdują zmiażdżone ciało, które Wendellowi uparcie kojarzy się z pizzą, zwłaszcza w chwili zdrapywania go z kartonu. Ekipa ustala, że ofiara została potrącona przez samochód. Booth i Brennan dowiadują się, że zamordowana kobieta miała obsesję na punkcie zamążpójścia, ale zarazem namiętnie zdradzała kolejnych narzeczonych. Eliminując kolejnych podejrzanych partnerzy dochodzą wreszcie prawdy, która jest nieco zaskakująca. A chodziło, jak to często bywa, o zranione uczucia.
Poza licznymi romansami ofiary poznajemy także losy związku Sweetsa i Daisy, której dawno nie widzieliśmy. Mnie osobiście ona niepomiernie denerwuje, ale Sweets wygląda na szczęśliwego. A raczej wyglądał, zanim Brennan, niepomna na to, że wszyscy zabronili jej się wtrącać, opowiedziała mu o swoich podejrzeniach, co do Daisy. Na szczęście, para wszystko sobie wyjaśnia, i muszę powiedzieć, że podoba mi się takie godzenie się.
W odcinku tak skupionym na związkach nie mogło zabraknąć słownych potyczek Bootha i Brennan, którzy spierali się o wszystko: małżeństwo, suknie ślubne, miłość, dyplomację. Oczywiście podczas tych sprzeczek parę osób wzięło ich za parę i trudno się dziwić, skoro Booth tak swobodnie obejmował Brennan. Ale jak zawsze wykręcali się nieśmiertelnym “tylko partnerstwem”. Jednak oprócz sprzeczek partnerzy porozmawiali też poważnie: o zazdrości i pragnieniach. I obietnicach, na których spełnienie czekam.
Bardzo spodobał mi się także Booth usilnie starający się nie dopuścić do tego by Brennan wygadała wszystko Sweetsowi i Booth w roli terapeuty wysłuchujący Sweetsa. Takie drobiazgi zawsze dodają odcinkowi uroku.
Natomiast w laboratorium wszystko chyba po staremu. Cam strofuje niesfornego stażystę, Angela narzeka na specyfikę pracy, Hodgins świetnie dogaduje się z stażystą i gada o pijanych larwach. Ale dowiadujemy się też, że Jack szuka nowego związku, co mnie dziwi, bo jeszcze parę odcinków temu z sentymentem zachował kolczyk Angeli. Widać zdecydował się na nią nie czekać.
Jak napisałam wcześniej, to dobry odcinek pokazujący wiele o głównych bohaterach. Ale jest też kryminał i humor. Uważam, że wszyscy fani obejrzą go z przyjemnością.

Kilka cytatów z tego odcinka.

Booth: Nigdy nie mów nigdy.
Brennan: To paradoks. I nie ma sensu.

Booth: Bones, musiałaś marzyć o zostaniu panną młodą, zanim twoje serce zmieniło się w kamień.
Brennan: To, że nie chcę brać udziału w nic nieznaczącym rytuale, nie znaczy, że nie jestem ciepłą i uczuciową osobą.

Booth: Hej, ludzie. Ciało. Morderstwo. Znałeś ofiarę zanim stała się pizzą?

Cam: Zabójca przejechał ją a potem upewnił się, że nie żyje przejeżdżając ją po raz drugi.
Brenn: To jest coś o wiele gorszego niż to, co zrobiłam Sweetsowi.

Booth: Po co powiedziałaś Sweetsowi? Teraz tu przyjdzie, będzie płakał i wiesz..
Sweets: Można?
Booth: O Boże.

Booth: Nie możesz tak chodzić i mówić wszystkim, co myślisz nawet, jeśli to prawda. Co jeśli my spotykalibyśmy się. Ty pokładałabyś w tym wielkie nadzieje, planował przyszłość, i przyszła w tej sukience, a ja powiedziałbym że mi się nie podoba.
Brenn: Przemyślałabym to, przebrała się lub cię zignorowała.
Booth: Pewnie że tak, Bones. Dobra odpowiedź.

Brenn: (o zazdrości) Nawet sama jej doświadczyłam.
Booth: O kogo byłaś zazdrosna?
Brenn: O Angelę, Hodginsa, Cam, ciebie…
Booth: Dlaczego?
Brenn: Bo wszyscy potraficie się zatracić w drugiej osobie. Wierzycie że miłość jest niezwykła i wieczna. Też chcę w to uwierzyć.
Booth: Uwierzysz. Obiecuję, kiedyś uwierzysz.

Autor: serinde

One Response to “Miłość, która już minęła, miłość w rozkwicie i obietnica miłości – Bones 4×20 The Cinderella in the Cardboard”

  1. Michelle Says:

    Moim zdaniem świetny odcinek:) Obiecująco rozwija się sytuacja między Boothem a Brennan, co zapowiada finał sezonu na który wszyscy fani czekają:D

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

http://www.kredyciak.pl/

custom essay

  • There are manifold influences and accounts in my life primarily, when I locate custom essay furtively. The useful one is that primarily I haven�t devastating talent to pen various huge functions. It is reform for me purely to locate the exceptional service. My relevant ordered functions are not punk and specifically without necessary flaws, which can foreclose sequels of my reliable study.