`` Średniowieczne potyczki i romanse- “Bones” odcinek “The Princess in the Pear” | Bones Fansite - Strona fanów serialu "Kości"

O serialu...

Kości (ang. Bones) - amerykański serial telewizyjny produkcji Fox Broadcasting Company oparty na książkach kryminolog-antropolog Kathy Reichs, będącej jednocześnie producentką serialu. Serial pojawił się na antenie w 2005 roku. Do teraz powstało 59 odcinków. 3 września rozpocznie się emisja 4 serii.

Fabuła...

Dr Temperance Brennan (Emily Deschanel) jest utalentowanym antropologiem pracującym w Jeffersonian Institution, która w wolnych chwilach pisze powieści. Dr. Brennan bardzo często współpracuje z agentem FBI Seeleyem Boothem (David Boreanaz), pomagając zidentyfikować zwłoki, kiedy standardowe metody są nieskuteczne.Średniowieczne potyczki i romanse- “Bones” odcinek “The Princess in the Pear”

Odcinek ten, w odróżnieniu od poprzedniego “The Hero in the Hold”, który do ostatnich minut trzymał widza w napięciu, jest ogólnie bardzo zabawny. Jakże mógłby być inny skoro tym razem śledztwo prowadzone jest na Imagiconie, zjeździe fanów fantasy i science-fiction? Ale po kolei.
Trójka chłopców znajduje ludzkie szczątki (jedne z najbardziej obrzydliwych, jakie się dotąd przewinęły w serialu). Ofiara to młoda kobieta, zamordowana w bardzo brutalny sposób, którą zespół identyfikuje dzięki pomocy stażysty Fischera jako hostessę pracującą na Imagiconie. W toku śledztwa okazuje się, że ofiara posiadała niemal mitycznego Ekskalibura- oryginalny miecz wykonany na potrzeby pierwszego filmu fantasy. Jako że dla fanów fantasy posiada on ogromną wartość kolekcjonerską, pojawia się wielu podejrzanych. Brennan i Sweets stają oko w oko z napastnikiem, który usiłuje odzyskać cenny miecz. Ostatecznie jednak wychodzi na jaw, że prawdziwym motywem zabójstwa była zawiedziona miłość. I jak to się często zdarza w serialu, mordercą okazuje się osoba, po której się tego nie spodziewaliśmy.
Natomiast u naszych bohaterów…no cóż, Booth po raz kolejny cierpi z powodu urazu pleców. Używszy całego swojego uroku przekonuje Brennan, żeby pomogła mu jak poprzednio, ale ma to opłakane skutki- Booth kończy na silnych lekach przeciwbólowych, a Brennan oskarża się o pogorszenie jego stanu. Muszę przyznać, że mimo całego współczucia, jakie dla niego mam, obserwowanie jak Booth niemalże czołga się po mieszkaniu, jego grymasy i komiczne teksty po lekach powodowały wybuchy śmiechu. Uważam, że jedną z najlepszych scen tego odcinka jest rozmowa telefoniczna Bootha i Brennan. Pomimo bólu chciał koniecznie jechać do niej, gdy dowiedział się o zagrożeniu. A gdy ona mu zabroniła powierzył opiekę nad nią agentce Perrotcie.
Co do agentki Perrotty- mimo że chciałabym nie mogę powiedzieć o niej złego słowa. Kompetentnie poprowadziła sprawę, nieźle dogadała się z „zezulcami” i martwiła się o Bootha. Jednak Brennan nadal za nią nie przepada, co było widać.
Bardzo ciekawymi scenami tego odcinka były rozmowy telefoniczne trójkącika- Bootha, Brennan i Perrotty oraz scena końcowa- Brennan po stwierdzeniu, że lekarz postawił Boothowi złą diagnozę postanawia jeszcze raz wypróbować na nim swoje metody. W samym środku wpada do nich Perrotta- i po tym możemy obserwować jak obie kobiety salwują się szybką ucieczką z tej niewygodnej sytuacji. A Booth zostaje sam.
Reszta ekipy laboratorium staje na wysokości zadania i również funduje nam zabawne sytuacje i znakomite teksty. Stażysta Fischer, pogrążony w depresji po zerwaniu z dziewczyną, licytuje się z Hodginsem, który z nich jest bardziej nieszczęśliwy, po czym zaraz potem ląduje w łóżku z podejrzaną, czym nie jest zachwycona Cam. Sweets po raz kolejny udowadnia swój geniusz, zarówno w sali przesłuchań jak i poza nią.
Ogólnie rzecz biorąc, jest to jeden z lepszych odcinków Bones, przynajmniej dla mnie, pełen charakterystycznego humoru, doskonałych scen, z ciekawym śledztwem i dramatycznymi momentami.

Kilka, moim zdaniem, najlepszych tekstów z tego odcinka:

Scena w której Booth prosi Bones o pomoc przy urazie pleców.
Booth- Nie ma nikogo, komu powierzyłbym mój kręgosłup, oprócz ciebie.
Brennan- Wow.
Booth- Mam mówić dalej?
Brennan- Nie, to odniosło skutek. Odwróć się.

Angela- Więc go nie sparaliżowałaś?

Angela- Kostium z Władcy Pierścieni. W wersji porno.

Angela rozmawiająca z Brennan o Perrotcie.
Angela- Powinnaś być dla niej milsza.
Brennan- Lubię pracować z Boothem, jestem miła dla niego.

Booth- To jak bycie chronioną przez smerfa. Mieli szeryfa, który nimi rządził, nie pamiętam jak się nazywał, ale był mały…i niebieski.

Booth do Perrotty
Booth- Nie wybieram się teraz do was tylko dlatego ze Bones mi zabroniła. Więc teraz jest pod twoją opieką. Nic nie może się jej stać. Jeśli cokolwiek jej się stanie…wiesz, tym jedwabistym włosom,.. miękkiej skórze…

Brennan- Nie potrzebuję opiekunki. Booth czasami jest nadmiernie opiekuńczy. Nie mam pojęcia dlaczego.
Perrotta- Naprawdę nie wiesz?
Brennan- Nie.

Sweets do Brennan
Sweets- Muszę powiedzieć- byłaś dość niesamowita z tym mieczem. Te wszystkie ruchy…bardzo w stylu Xeny.

Booth zaraz po tym jak Bones po raz drugi pomagała mu.
Booth- Musze powiedzieć że boję się poruszyć.

Autor: serinde

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

http://www.kredyciak.pl/

custom essay

  • There are manifold influences and accounts in my life primarily, when I locate custom essay furtively. The useful one is that primarily I haven�t devastating talent to pen various huge functions. It is reform for me purely to locate the exceptional service. My relevant ordered functions are not punk and specifically without necessary flaws, which can foreclose sequels of my reliable study.