`` Recenzja odcinka Parts in the Sum of the Whole | Bones Fansite - Strona fanów serialu "Kości"

O serialu...

Kości (ang. Bones) - amerykański serial telewizyjny produkcji Fox Broadcasting Company oparty na książkach kryminolog-antropolog Kathy Reichs, będącej jednocześnie producentką serialu. Serial pojawił się na antenie w 2005 roku. Do teraz powstało 59 odcinków. 3 września rozpocznie się emisja 4 serii.

Fabuła...

Dr Temperance Brennan (Emily Deschanel) jest utalentowanym antropologiem pracującym w Jeffersonian Institution, która w wolnych chwilach pisze powieści. Dr. Brennan bardzo często współpracuje z agentem FBI Seeleyem Boothem (David Boreanaz), pomagając zidentyfikować zwłoki, kiedy standardowe metody są nieskuteczne.Recenzja odcinka Parts in the Sum of the Whole

Miałem możliwość obejrzeć 2 pierwsze po przerwie odcinki Bones. “Bones on a Blue Line” był po prostu przyjemny, dlatego przechodzę prosto do “Parts in the Sum of the Whole”, który stanowi setny odcinek serii. Zazwyczaj, setne odcinki są w telewizji świętowane przez zaproszenie świetnych aktorów gościnnych i niezłą fabułę, która dobrze wygląda w promo, rzadko kiedy dostajemy odcinek, który niemal w fundamentalny sposób zmienia cały serial. “Parts…” , jak rzadki klejnot, właśnie taki jest.

Bones i Booth wybierają się do Sweetsa, który skończył właśnie swoją książkę wnioskiem, że ta para jest zakochana i sobie przeznaczona. Partnerzy nie tylko nie zgadzają się z jego interpretacją, ale muszą go też poprawić w czymś innym. Okazuje się, że pierwsza wspólna sprawa Bootha i Bones nie miała miejsca w pilocie serialu, ale tak naprawdę wydarzyła się rok wcześniej. Ta nowina zaskakuje Sweetsa, który namawia ich do opowiedzenia całej historii. I otrzymujemy retrospektywny odcinek.

Podczas opowiadania historii dowiadujemy się nowych faktów nie tylko o B&B, ale o całej ekipie laboratorium. Okazuje się, że kiedy B&B spotkali się pierwszy raz, naprawdę między nimi zaiskrzyło. Doprowadziło to do pewnych ważkich momentów (mówiąc dosłownie “OMG, nie wierzę że właśnie to zobaczyłem”). Dowiemy się też jak Angela i Brennan zostały przyjaciółkami. Zobaczymy Hodginsa i Zacka zanim stali się kumplami. Zobaczymy też Cam, która, o dziwo, nic się przez te lata nie zmieniła.

Ale nie retrospekcje będą najważniejsze, tylko to, co stanie się po tym, jak Booth i Brennan opuszczą biuro Sweetsa. To będzie jeden z najważniejszych i najbardziej wzruszających momentów serialu, wyjawione zostaną prawda i uczucia. Można to opisać tylko jako jeden z najbardziej łamiących serce momentów, jakie widziałem w tv (no dobra, przesadzam, ale tak właśnie się teraz czuję). A potem, mogę spokojnie powiedzieć: nic już nie będzie takie samo.

Uświadomiłem sobie, że jestem tajemniczy, ale nie chcę wam rujnować przyjemności oglądania. Jestem wstrząśnięty, i uważam że każdy fan zasługuje by  zobaczyć te niesamowite momenty. Wiem, ze ten odcinek zmieni wszystko. Jeśli macie coś innego do roboty odwołajcie swoje plany by obejrzeć setny odcinek Bones “Parts on the Sum of the Whole” w czwartek . A w międzyczasie, sugeruję obejrzeć pilota serii, dla odświeżenia pamięci.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

http://www.kredyciak.pl/

custom essay

  • There are manifold influences and accounts in my life primarily, when I locate custom essay furtively. The useful one is that primarily I haven�t devastating talent to pen various huge functions. It is reform for me purely to locate the exceptional service. My relevant ordered functions are not punk and specifically without necessary flaws, which can foreclose sequels of my reliable study.