`` Rozmowa z Hartem Hansonem. | Bones Fansite - Strona fanów serialu "Kości"

O serialu...

Kości (ang. Bones) - amerykański serial telewizyjny produkcji Fox Broadcasting Company oparty na książkach kryminolog-antropolog Kathy Reichs, będącej jednocześnie producentką serialu. Serial pojawił się na antenie w 2005 roku. Do teraz powstało 59 odcinków. 3 września rozpocznie się emisja 4 serii.

Fabuła...

Dr Temperance Brennan (Emily Deschanel) jest utalentowanym antropologiem pracującym w Jeffersonian Institution, która w wolnych chwilach pisze powieści. Dr. Brennan bardzo często współpracuje z agentem FBI Seeleyem Boothem (David Boreanaz), pomagając zidentyfikować zwłoki, kiedy standardowe metody są nieskuteczne.Rozmowa z Hartem Hansonem.

Hart Hanson, producent Kości podczas Festiwalu Banff, który odbył się w zeszłym tygodniu, powiedział wiele ciekawych rzeczy na temat serialu. W przeprowadzonym z nim wywiadzie opowiedział o powstawaniu serialu, o zaangażowaniu do roli Bootha Davida Boreanaza oraz o początkowej antypatii między Davidem, a Emily Deschanel. Zdradził też kilka spoilerów dotyczących 4 serii. Nie mówiąc już nawet o tym, że opowiedział, jak potoczyłyby się losy Zacka Addy’ego, gdyby nie strajk scenarzystów.

Po serii dziwnych decyzji zawodowych (np. o zakończeniu jednego z seriali) Hanson został zatrudniony przez FOX. Jego kontrakt dotyczył wyprodukowania odcinków pilotowych do pięciu seriali. „Kości” były piątym serialem, do którego napisał scenariusz i stworzył pilotowy odcinek.

Hart Hanson został zaproszony na spotkanie przez Barry’ego Josephsona, właściciela praw do ekranizacji książek Kathy Reichs, na których częściowo opiera się fabuła Kości. Po spotkaniu Hanson był zaintrygowany tym pomysłem. Jednocześnie sam przyznaje, że nie mógł sobie wyobrazić siebie tworzącego kryminał w stylu CSI.

Wolał to zrobić po swojemu, czyli w „łagodniejszy” sposób. Ceni poczucie humoru i wyraziste postaci, więc wprowadził to do tworzonego przez siebie serialu. Później zatrudnił także scenarzystów, którzy pracowali przy CSI, „Prawie i porządku” oraz innych serialach kryminalnych.

Napisał scenariusz do 1 serii, wybierał obsadę, był obecny na planie podczas zdjęć. Sam mówi, że traktował Kości jak swoje „dziecko”. Włożył wiele czasu i pracy w to, by serial utrzymał się na antenie. Początkowo chciał, by serial przybrał taki kierunek jak CSI, jednak zrozumiał, ze nie tędy droga do sukcesu.

Castingi do serialu trwały naprawdę długo, jak to często ma miejsce przy nowych serialach. Pierwszą zaangażowaną osoba był Eric Millegan (Zack Addy), później kolejni „zezowaci”, czyli Michaela Conlin (Angela Montenegro) oraz TJ Thyne (Jack Hodgins). Znalezienie odtwórców głównych ról nie należało do łatwych zadań. Do roli dr Brennan poszukiwano młodej kobiety, w wieku pomiędzy 25-35 lat. Zatrudnienie do roli Bootha Davida Boreanaza zasugerował ówczesny szef FOX TV.

„Pomyśleliśmy, że się nada. Jest bardzo zabawny, a taka miała być nasza postać. Dodatkowo jest przystojny. Był kimś, kogo szukaliśmy”.

Hart Hanson umówił się z Davidem na spotkanie, które określa teraz mianem „katastrofalnego”. Mimo to David dołączył do reszty obsady. Cztery dni przed rozpoczęciem zdjęć do pilota główna rola żeńska wciąż pozostawała nieobsadzona. Przyjaciel Barry’ego Josephsona właśnie skończył film „Glory Road” z Emily Deschanel i zarekomendował ją Hansonowi.

„Pojawiła się Emily. Jest wysoka, ma głęboki głos, powagę w sobie. Dodatkowo jest młoda, miała wtedy 30 lat. Bez problemu można uwierzyć, że jest naukowcem… kiedy jeszcze okazało się, że jest zabawna, wiedzieliśmy, że to strzał w dziesiątkę. No i wygląda jak Grace Kelly.”

Podczas castingów do roli każdej z postaci, w studiu gościło naprawdę mnóstwo aktorów. Większość prezentowała się pojedynczo, jednak David i Emily zostali poproszeni o to, by zagrali coś razem. Hart Hanson opowiedział pewną historię, o której David Boreanaz z pewnością nie chce, by mu przypominano:

„David bardzo polubił inną aktorkę. Był przekonany, że to właśnie ona dostanie główną rolę. Hmm… nie powiedziałbym, że „sabotował” Emily… po prostu nieustannie ją prowokował poprzez ciągłe zaczepki.”

Boreanaz to wysoki, dobrze zbudowany i umięśniony mężczyzna. Jest naprawdę postawny. Kiedy na castingu mieli zagrać razem, znowu zaczął ją zaczepiać i próbował na nią napierać. Emily kompletnie się tym nie przejęła, podjęła jego grę. Stanęła blisko, dokładnie naprzeciw niego i odegrali jedną ze scen, które widzieliście w odcinku pilotowym. Nie dało się nie zauważyć tej chemii między nimi, nasza reakcja to było głośne „wooow”.

Emily Deschanel miała grać główną bohaterkę serialu – główna rola miała być tylko jedna. David Boreanaz, czyli Booth, miał być policjantem i pojawić się zaledwie w 13 odcinkach serii, a Brennan miała również pracować z innymi stróżami prawa.

„Jednak zauważyliśmy między nimi [Davidem i Emily] taką chemię, nad którą nie można było przejść do porządku dziennego. Takie rzeczy są niezwykle rzadkie do znalezienia i nie wolno zmarnować ich potencjału.”

Szczęśliwie David zdecydował się na pełny udział w serialu, czego początkowo nie chciał zrobić. Być może stało się tak dlatego, że Emily podjęła jego wyzwanie. To właśnie dzięki temu możemy oglądać na ekranach Kości, w których aż kipi od prawdziwej chemii i napięcia między nimi.

Finał 3 serii zszokował wszystkich fanów, kiedy okazało się, że uczniem Gormogona jest ulubieniec wszystkich – Zack Addy. Jednakże początkowo fabuła miała potoczyć się inaczej. Gdyby 3 seria nie została przerwana w połowie z powodu strajku scenarzystów, Zack zamiast uczniem Gormogona, stałby się jego ofiarą! Ta postać miała zostać zamordowana. Jednak w związku ze strajkiem fabuła serialu została odpowiednio zmodyfikowana.

Sezon 3 został skrócony o 6 odcinków, ale dzięki temu Zack Addy wciąż żyje, jednak Hanson zdecydował, że zrobi z niego ucznia Gormogona. Potwierdził także powrót Zacka w 4 serii. Nie jest jeszcze pewny, w jaki sposób będzie się on pojawiał, wspomniał jednak o odwiedzinach w szpitalu psychiatrycznym.
Gdy po emisji odcinka finałowego Hanson sprawdzał w Internecie reakcje fanów na takie zakończenie, okazało się, że są one skrajnie negatywne. „Pain in the heart” był odcinkiem, który miał największą oglądalność w całej historii Kości, a oficjalne forum serialu odnotowało jak dotąd największą liczbę odwiedzin jednego dnia.

Dwa pierwsze odcinki czwartego sezonu nagrywane w UK mają być niepowiązane z główną osią fabuły Kości. Są całkowicie odrębne i stanowią zamkniętą całość. Zdjęcia będą realizowane w Londynie jeszcze przez kilka tygodni, więc miejcie się na baczności!

4 Responses to “Rozmowa z Hartem Hansonem.”

 1. Ang Says:

  Hmmm ciekawe, dlaczego tak jej nie lubił…

 2. lena Says:

  Ale za to teraz polubił ją, może nawet za bardzo;) albo bardzo się stara jej to wynagrodzić… :)
  No i ciekawa sprawa z Zackiem – scenarzysta i tak miał zamiar się go pozbyć. Szkoda więc, że nie uwiarygodnił tej wersji bardziej.

 3. Minority8D Says:

  Informacje o początkowej antypatii Emily i Davida traktowałabym z przymrużeniem oka. To, że początkowo za sobą nie przepadali, a teraz bardzo się lubią, mmoże podkręcać plotki o rzekomym romansie, a tym samym zwiększyć oglądalność. Tak więc taką informację, zwłaszcza przed emisją 4 sezonu, traktowałabym z dystansem;-)

 4. admin Says:

  A ja bym powiedziała, że to prawdopodobne, tzn. że wolał inną aktorkę początkowo i chciał się pozbyć Emily 😛

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

http://www.kredyciak.pl/

custom essay

 • There are manifold influences and accounts in my life primarily, when I locate custom essay furtively. The useful one is that primarily I haven�t devastating talent to pen various huge functions. It is reform for me purely to locate the exceptional service. My relevant ordered functions are not punk and specifically without necessary flaws, which can foreclose sequels of my reliable study.