`` Bones zacznie z wysokiego “C”? | Bones Fansite - Strona fanów serialu "Kości"

O serialu...

Kości (ang. Bones) - amerykański serial telewizyjny produkcji Fox Broadcasting Company oparty na książkach kryminolog-antropolog Kathy Reichs, będącej jednocześnie producentką serialu. Serial pojawił się na antenie w 2005 roku. Do teraz powstało 59 odcinków. 3 września rozpocznie się emisja 4 serii.

Fabuła...

Dr Temperance Brennan (Emily Deschanel) jest utalentowanym antropologiem pracującym w Jeffersonian Institution, która w wolnych chwilach pisze powieści. Dr. Brennan bardzo często współpracuje z agentem FBI Seeleyem Boothem (David Boreanaz), pomagając zidentyfikować zwłoki, kiedy standardowe metody są nieskuteczne.Bones zacznie z wysokiego “C”?

Większość serialowych ekip wróciło na plany produkcji. Tak też stało się z ludźmi zaangażowanymi w powstawanie “Kości“. Mimo że zdjęcia do serialu zaczęły się tydzień temu, do internetu już przeciekły informacje o tym, co zobaczą widzowie w odcinku premierowym piątego sezonu. Jest też kilka innych newsów. Spoilery!

Czwarty sezon “Bones” zakończył się dość dramatycznie – Booth po przebudzeniu ze śpiączki skierował do Bones pytanie: Kim jesteś? Wśród fanów zawrzało, co widać było chociażby po fanfikach, w których głównym tematem stała się amnezja agenta FBI. Dzisiaj wiemy już na pewno, że amnezja to zbyt duże słowo na opisanie problemów Bootha.

Hart Hanson, producent wykonawczy i pomysłodawca serii zdradził, że agent owszem będzie miał problem, ale nie z przypomnieniem sobie Bones jako takiej, ale z przypomnieniem sobie kim jest dla niego Bones. Booth będzie się zastanawiał, czy Bones to jego partnerka, czy ciężarna żoną. I mimo że będzie miał świadomość, co jest światem realnym, a co było snem/wizją, nie będzie umiał odepchnąć od siebie silnych (romantycznych) uczuć. To też zadecyduje o tym, że w pierwszym odcinku nowego sezonu między parą bohaterów będzie miał miejsce pocałunek. Według przecieków, Booth ma w ten sposób spontanicznie wyrazić emocje po uratowaniu życia Brennan.

Wysoce prawdopodobne jest też, że w premierowym odcinku jedna z postaci zostanie ranna i zapowiada się, że będzie to raczej coś poważnego. Przynajmniej tak wynika z wiadomości zamieszczonych na Twitterze.

Szerzej o wątku kryminalnym premierowego odcinka “Harbringers Under the Fountain” można przeczytać na portalu Spoilerfix.com, który zamieścił streszczenie:

Dwanaście szkieletów zostaje znalezionych poniżej fontanny. Szczątki wszystkich ofiar zawierają truciznę, ale jedna z nich nie zginęła otruta (trucizna nie zdążyła zadziałać) tylko została zastrzelona z kuszy. Śledztwo prowadzi do grupy religijnej “Harbingers of a New Day”, której członkowie chcą żyć w podwodnej utopii. Booth chce znaleźć dowód, że jeden z jego podejrzanych nazywał się kiedyś inaczej. W odcinku jako Avalon Harmonia pojawia się Cindy Lauper. W dochodzenie zaangażowani są też Angela, Caroline i Sweets.

W tej serii widzów czeka pożegnanie z jednym ze stażystów, ale w zamian dostaniemy nową postać, która ma pojawić się w serialu na dłużej. Z pewnością powróci sprawa Gravediggera. Na fanów czekają też spotkania z Rosjanami, handlarzami diamentami, hieroglifami, Mozartem, Chopinem, Scottem Joplinem, Amiszami, klaunami… Ten sezon to również czas gościnnych występów. Na ekranie pojawi się piosenkarka Cindy Lauper (jej przebój “Girls just wanna have fun” śpiewała Brennan w 14 odcinku 3 serii), ponownie zobaczymy też Kathy Reichs, czyli pisarkę i antropolog, która wymyśliła postać Temperance Brennan (Reichs wystąpiła już w jednym z odcinków drugiego sezonu). A to tylko początek. Być może czeka nas też powrót (choć raczej w formie epizodu) Zacka Addy’ego.

Niestety widzowie prawdopodobnie będą musieli się przygotować na rozstanie z postacią Caroline (Patricia Belcher, grająca panią prokurator dostała rolę w innej produkcji), niepewny jest też los Sweetsa, bo kreujący go John Francis Daley także otrzymał kilka ciekawych propozycji oraz przyjął rolę Toma w serialu “The Call” (premiera w 2010). Hart Hanson unika wypowiadania się na temat rozwoju wątku Sweetsa.

W tym sezonie oprócz pożegnań, powrotów i niespodzianek fanów czeka nie lada gratka, czyli 100. odcinek “Bones” (emisja w marcu w USA). Nie wiadomo jeszcze, co się w nim stanie, jednak Hanson stwierdził, że odcinek będzie w pewien sposób “specjalny”. Pewne jest natomiast, że jego reżyserii podejmie się serialowy agent Booth, czyli David Boreanaz.

Na tę chwilę znane są tytuły czterech odcinków serialu, które widzowie zobaczą najwcześniej: “Harbringers Under the Fountain”, “The Bond in the Boot”, “The Tough Man in the Tender Chicken” i “The Plain in the Prodigy”. Piąta seria liczyć będzie 22 odcinki, podobnie jak seria szósta, którą Fox już zamówił.

Na razie jednak fanom z USA pozostaje tylko czekać, bo “Bones” z nowymi odcinkami na ekranach telewizorów pojawi się ponownie za dwa miesiące. Polscy widzowie mogą mieć cichą nadzieję, że trochę wcześniej serial z czwartą serią zawita do ramówki Polsatu.

Popcorner.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

http://www.kredyciak.pl/

custom essay

  • There are manifold influences and accounts in my life primarily, when I locate custom essay furtively. The useful one is that primarily I haven�t devastating talent to pen various huge functions. It is reform for me purely to locate the exceptional service. My relevant ordered functions are not punk and specifically without necessary flaws, which can foreclose sequels of my reliable study.